Kurzy vázání šátků

Rádi vás naučíme vázat šátek na nošení dětí. Průběh kurzu u Vás doma je pro nás samozřejmostí. 

 

 

NAŠE LEKTORKY  

Monika Smětalová (Benešov, Praha a okolí)

Monika Smětalová - lektorka kurzů vázání šátků

Jsem mamkou dvou šátkovaných dětí, z nichž mladší dceru nosím od narození. Absolvovala jsem lektorský kurz nošení dětí od Anny Pohořálkové. Již od roku 2014 se aktivně věnuji podpoře nošení dětí a vzdělávání se v tomto směru. Jsem schopna Vám poradit s výběrem šáku, naučím Vás úvazy na břicho, záda i tandemové úvazy.

 

Nabízím individuální kurzy v Praze a okolí. Ráda dojedu za Vámi domů a mohu zapůjčit i šátek.

 

tel. +420 725 22 80 80

e-mail: monika@satkomanie.cz

 

Lucie Ernstová (Litoměřice, Ústí nad Labem a okolí, Praha a okolí)

Lucie Ernestová - lektorka kurzů vázání šátků

Jsem především mámou 3 úžasných dětí, nejstarší je již dávno odnošené a v současnosti intenzivně nosím dvojčátka. Jsem dlouholetou propagátorkou a lektorkou kontaktního rodičovství (nošení dětí a vázání šátku, zdravého přebalování, bezplenkové komunikační metody, zdravého stravování a BLW, vedu podpůrné skupiny). Absolvovala jsem lektorský kurz nošení dětí, skupinové i individuální kurzy vedu od roku 2013.

Naučím vás tandemové úvazy pro dvojčata i děti různého věku, úvazy na břicho, bok i záda. Je možné přijít ještě v těhotenství, s malým miminkem i většími dětmi. Poradím s výběrem šátku i vhodného oblečení pro nošení a předám spousty osobních zkušeností. Sama s radostí nosím od roku 2012.

Kurzy vedu u sebe doma (nedaleko Litoměřic, kde mám kurzovnu), u klientek doma, nebo skupinové kurzy v různých RC, MC apod. V případě zájmu se mi ozvěte.

 

tel. +420 724 663 586

e-mail: lucie@satkomanie.cz

 

Sára Hofmanová (Praha a okolí)

Lektorka Sára Hofmanová - lektorka kurzů vázání šátků

Máma dvou skvělých holek. Nošení si moc užívá a velmi jí pomáhá v mnoha směrech. Proto se rozhodla podpořit další rodiče v nošení a kontaktním rodičovství. Absolvovala lektorský a pokračovací kurz nošení dětí v šátku. Nosí predevším v šátku, ale ani nosítka jí nejsou cizí.

 

Nabízí individuální i skupinové kurzy. Skupinové kurzy jsou určeny pro 4 osoby. Možnost kurzů v anglickém i německém jazyce.

 

tel. +420 733 513 732

e-mail: sara@satkomanie.cz

 

Iva Gondeková (Praha)

Iva Gondeková - lektorka kurzů vázání šátků

Jmenuji se Iva Gondeková, nošení dětí v šátku se věnuji od roku 2009, v německé škole nošení Trageschule® jsem získala trenérskou licenci, nyní učím vázat do šátku nejen rodiče, i zdravotníky a pedagogické profese s tím záměrem, aby se nošení stalo přirozenou součástí péče o nejmenší děti i pro nedonošené, dlouhodobě hospitalizované, či vyžadující jinak speciální péči.

Zkušenosti a poznatky čerpám z nošení svých vlastních dětí, z kurzů pro rodiče, jsem ve spojení s ostatními lektorkami, i zahraničními, sleduji aktuální poznatky z fyzioterapie, ortopedie, neurologie a dalších medicínských oborů. 

Nabízím naučení úvazů pro nejmenší děti, v šátku, v nosítku, individuálně, nezávisle na výrobcích.

tel. +420 737 143 021

e-mail: iva.g@satkomanie.cz

 

 

Pavla Koppová (Mariánské lázně a okolí)

Pavla Koppová - lektorka kurzů vázání šátků

Jsem fyzioterapeutka, absolventka Vyšší odborné školy Dr. I. Mauritzové v Plzni a 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Léčebné rehabilitaci a fyzioterapii se věnuji od roku 2001. Nyní mám dva malé syny.

K nošení jsem se dostala už u prvního syna, když jsem potřebovala venčit psy v terénu neschůdném pro kočárek. U druhého už jsem věděla, že kočárek nebude potřeba. Kluky nosíme oba (já i tatínek) výhradně v šátku, já i v tandemu.

Moje mamka a sestra jsou také fyzioterapeutky, vedou předporodní kurz, kde o nošení povídám těhotným maminkám a se zájemkyněmi i nacvičujeme úvazy na nošení.

Během tohoto roku bych ráda absolvovala i lektorský kurz nošení. V tuto chvíli ráda předám vše, co umím a vím, jak o psychomotorickém vývoji dítěte, tak o nošení dětí na těle a pomohu s prvními úvazy.

 

tel. +420 775 022 328

e-mail: pavla@satkomanie.cz

 

 

Eva Hrdličková (Pardubice a okolí)

Eva Hrdličková - lektorka kurzů vázání šátků

Jsem dětská sestra, porodní asistentka, laktační poradkyně, lektorka babymasáží, lektorka předporodních kurzů a kurzů šátkování a instruktorka cvičení s kojenci a batolaty.

Pracuji v Pardubické nemocnici na oddělení fyziologických novorozenců. Kurzy šátkování vedu buď u nás v porodnici, ve spolupráci s Univerzitou Pardubice, v mateřském centru Radovánek v Heřmanově Městci a nebo ve sportovním klubu Sportlife. V případě zájmu poskytuji individuální konzultace. Jsem absolventkou lektorského kurzu pro poradkyně vázání dětí do šátku.

 

tel. +420 607 111 697

e-mail: eva@satkomanie.cz

 

Viktorie Sieczková (Brno, Moravská Třebová a okolí)

Viktorie Sieczková - lektorka kurzů vázání šátků Jsem maminkou 2 synů - oba byli nošeni v šátku. Profesí jsem fyzio-terapeutka. Nyní pracuji jako dula, poradkyně s kojením a lektorka cvičení kojenců a batolat. Nabízím individuální i skupinové kurzy nošení dětí v šátku.

Kurzy nabízím v Brně, blízkém okolí a je možné se domluvit i na víkendový kurz v okolí Moravské Třebové - Jevíčka, kam odjíždíme s rodinou odpočívat téměř každý druhý víkend.

 

tel. +420 774 300 773

e-mail: viktorie@satkomanie.cz

 

Andrea Vodrážková (Jindřichův Hradec a okolí)

Andrea Vodrážková - lektorka kurzů vázání šátků

Absolvovala jsem lektorský kurz v únoru 2015, věnuji se tkaní šátků na nošení dětí. Ale především jsem máma výhradně nošených dětí.

Poradím s úvazem začátečnici, podpořím v nošení, pomůžu s výběrem šátku (můžu do začátku zapůjčit), stejně tak pomůžu s úvazem nejisté mamince na záda.

Individuální poradenství nabízím v Jindřichově Hradci a okolí, případně telefonicky či emailem.

 

tel. +420 773 040 358

e-mail: andrea@satkomanie.cz

 

Jana Tomsová (Ústí nad Labem a okolí)

Jana Tomosová - lektorka kurzů vázání šátků

Jsem Jana a mám úžasnou dceru, která je nošená od příchodu z porodnice v podstatě každý den a bez šátku už neumíme fungovat. Díky manželovi, který odmítal šátek, jsme doma měli všechna možná nosítka, ale já se stejně nejraději vracím k šátku. Ráda zkouším nové věci, takže se u mě šátky dost často střídají.

Absolvovala jsem lektorský kurz Cvičení s dětmi v šátku či nosítku dle Anny Kohutové a kurz pro poradkyně vázání dětí do šátku od Anny Pohořálkové.

Nabízím základní a pokračovací kurzy vázání dětí do šátku v Ústí nad Labem a okolí (Teplice, Litoměřice, Děčín, ...).

Kurzy jsou individuální, kdy přijedu k Vám domů nebo skupinové, které se konají v různých Mateřských centrech.

 

tel. +420 774 807 145

e-mail: jana@satkomanie.cz

 

Markéta Květoňová (Karlovy Vary a okolí)

Markéta Květoňová - lektorka kurzů vázání šátků

Jsem mámou tří skvělých dětí, které mne k nošení přivedly. Touha šířit osvětu nošení dětí mne zavedla na kurz pro poradkyně nošení dětí u Aničky Pohořálkové. Také nabízím ženám podporu při kojení (laktační poradenství).

Pořádám kurzy individuální i skupinové a provázím podpůrnou rodičovskou skupinkou. Samozřejmostí je podpora, poradenství i kurzy v pohodlí Vašeho domova. Kurz nošení dětí je možné absolvovat již během těhotenství s manipulační panenkou o váze a délce novorozeného miminka. Ráda Vám šátek zapůjčím, než si pořídíte vlastní. 

tel. +420 728 012 061

e-mail: marketa@satkomanie.cz

 

Andrea Dymáková (Kutná Hora a okolí)

Andrea Dymáková - lektorka kurzů vázání šátků

Jmenuji se Andrea, mám dvě úžasné děti a jsem poradkyní pro nošení dětí v šátku, lektorkou baby masáží a aromaterapie.

Pořádám hromadné i individuální kurzy na kutnohorsku. Mám ráda svou práci. Hluboce věřím v přínosy, pohodlí a magii nošení. Přála bych si, aby všechny maminky mohly zažívat ty pocity, které jsem zažívala já při nošení svého syna. Těší mě, když potkávám rodiče, kteří mě s úsměvem zdraví a jsou pyšní, že to zvládli a užívaji si nošení svého dítěte. A jsem ráda, že jsem je dokázala zbavit strachu, předsudků, pochybností, rozpaků... Miluji to.

Ráda bych nadále rozšiřovala svou nabídku a tak doufám, že už příští rok přibude mezi mé služby i laktační poradenství.

 

tel. +420 607 538 286

e-mail: andrea.d@satkomanie.cz